Koncertprogrammas

Koncertprogrammas

Piedāvāju iepazīties mūzikas un dzejas un mūzikas programmām, kas patlaban pieejamas koncertiem –  – pēc kultūras organizatoru aicinājuma. Tās tapušas ciešā radošā sadarbībā ar brīnišķīgiem dzejniekiem, dziedātājiem un aktieriem.  Programmas ir tematiskas, piemērotas vai adaptējamas noteiktiem svētkiem – Māmiņas dienai, Latvijas valsts svētkiem, Ziemassvētkiem . . . Atsevišķas programmas veltītas dzejniekiem – mūsu dižgariem: Rainim, Aspazijai, Fricim Bārdam, Valdai Moorai, Austrai Skujiņai, Austrai Dālei, Pēterim Brūverim. Arī dzejniekiem – līdzgaitniekiem: Normundam Beļskim, Indrai Brūverei. Priecājos, ka varu būt arī visu programmu aktīvs līdzdalībnieks – pianists. Top jaunas programmas, idejas iznirst arī no pagātnes. Piemēram, ja kādu ieinteresētu 80. – to gadu beigās pazīstamā ansambļa “Mantojums” uzstāšanās, ar prieku apsvērtu šādu iespēju.  Ar prieku atsaukšos aicinājumam koncertēt ikvienā mūsu skaistās Latvijas novadā. Koncertu organizācijai lūdzu sazināties ar ar mani – tālr. 29207005;  koncertu organizatori Baibu Lasmani –  tālr. 29 379091;  vai rakstiet marislasmanis@inbox.lv vai https://www.facebook.com/maris.lasmanis.3.

Programmas, kas pieejamas koncertiem (septiņas koncertprogrammas iekļautas arī  skolu kultūras programmu piedāvājumā “Latvijas skolas soma”. https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/):

Sadarbībā ar dziedātāju, mecosoprānu Ingūnu Kalniņu un aktrisi Anitu Grūbi – “Ir vērts” (patriotiska programma),“Mans mūžs mīlestībai” (mīlestības programma), “Ziemassvētku koncertuzvedums”. Sadarbībā ar dzejnieku Normundu Beļski un dziedātāju, baritonu Andri Daņiļenko – “Meitenei ar sārtām lūpām” (mīlestības apliecinājums visplašākajā nozīmē, arī Latvijai). Sadarbībā ar Andri Daņiļenko pieejama arī  programma ar dziesmām ar Ārijas Elksnes, Imanta Ziedoņa vārdiem “Mans mantojums”. Sadarbībā ar dzejnieku Normundu Beļski un dziedātāju Endiju Rezgali – “Vectētiņa brīnumu lāde” (bērnu programma, īpaši piemērota 1 – 4 klašu bērniem|) ;  Sadarbībā ar dziedātāju, mecosoprānu Ievu Paršu un tenoru Mārtiņu Zvīguli dziesmu cikli ar Friča Bārdas dzeju “Šupuļdziesmas”, “Mani sapņi” un “Kaislību dziesmas“). Sadarbībā ar aktrisi Anitu Grūbi un baritonu Imantu Erdmani – “Neikens jaunu vārdu sauca” ar Jura Neikena dzeju (spēcīgi raksturi, pārsteidzoša 19. gs. dzejas un prozas aktualitāte).  Sadarbībā ar dzejnieci Indru Brūveri – dzejas un mūzikas programma “Mans draugs”. (Dzejnieces un prozaiķes asredzīgais un savdabīgais skats un šodienas dzīvi klavieru mūzikas “mērcē”, piemērots pasākumiem dzejas dienu pasākumos, bibliotēkās). Sadarbībā ar dziedātājiem, soprānu Alinu Feodorovu un baritonu Nauri Indzeri – mūzikas programma “Dzīves dziesma”. Tajā skan manas 2018. un 2019. gados komponētas dziesmas ar latviešu dzejnieku –  klasiķu vārdiem un arī jaunums – dziesmas ar Zanes Brūveres – Darulienes vārdiem, no krājuma “Brūveri brūvē”. Šī ir programma ar īpaši plašu, krāsainu saturisko spektru, un tā, manuprāt, ļoti piemērota jaunajiem klausītājiem, sākot ar 5. klasi un vecākiem. “Ezera mistērija” – plaša mūzikas un deju programma ar Pētera Brūvera vārdiem. Solistiem, koriem, deju kolektīviem un orķestrim (piemērota lieliem brīvdabas svētku pasākumiem). “Adventa mesa” – garīgās mūzikas programma ar Normunda Beļska vārdiem solistiem un jauktajam korim ar pavadījumu (Ziemassvētku gaidīšanas laika programma).  

 

Ir Veerts Afiša (1) (1)
Trio Plakats 3
Milestiba 2016 2pdf (2)
Images (3)
Images (1)
Mārtiņš Un Ieva (1)
2017 01 17 Mara Lasmana Autorkoncerts
Download
14612600 1155664411191559 5587300231247292503 O
Ar Endiju Berģos
Zsc.cdr
Ziemassvetki (2)